Новини бібліотеки ЗДМУ

Новини бібліотеки ЗДМУ.

Пам’ять, що рятує: голоси правди

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять про найстрашніші часи в історії нашої держави у ХХ столітті - Голодомор. 
Жителі села пережили насильницьку колективізацію, «розкуркулення», масштабну хлібозаготівельну кампанію, апофеозом якої став голод, який за різними оцінками забрав від 4 до 10 млн життів.
Десятиліттями про цю трагедію не говорили та не згадували. Сьогодні створено Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932 -1933 рр., робота над якою триває досі.

Де панує дух науки, там народжується величне без особливих зусиль

до 210-річчя від дня народження М. І. Пирогова (1810 – 1881 рр.)

Микола Іванович Пирогов – геніальний хірург-новатор, вчений, педагог та громадський діяч. У 26 років він вже став професором завдяки самовідданій праці.
Нововведення Пирогова неможливо переоцінити, адже завдяки йому: як дисципліна з’явилася топографічна анатомія; почали використовувати ефірний наркоз у польових умовах, застосовувати гіпсові пов’язки; було організовано інститут сестер милосердя; вперше використали метод «сортування» поранених за категоріями для ефективного лікування.

На зустріч Свободі з Гідністю!

21 листопада Україна святкує День Гідності та Свободи, який у 2014 році було встановлено указом президента. Цей день присвячено двом доленосним подіям в сучасній історії нашої держави: Помаранчевій революції та Революції Гідності «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».   19.11.2020

Cтоматологія - не розкіш, а засіб збереження здоров’я

Сучасній та прогресивній людині не байдуже здоров’я власних зубів. Саме тому і сучасному стоматологу необхідно завжди бути високоосвіченим та високопрофесійним, щоб відповідати вимогам та надавати необхідні стоматологічні послуги, виходячи з індивідуальних потреб кожної людини.   16.11.2020

БЮЛЕТЕНЬ НОВИХ НАДХОДЖЕНЬ

До уваги користувачів!
Пропонуємо черговий випуск інформаційного видання бібліотеки «Бюлетень нових надходжень. Вересень-жовтень 2020 р.». З ним можнa ознайомитись в Репозитарії університету за посиланням: Репозитарій університету   16.11.2020

Українська мова – спадщина тисячоліть

Українська мова – солов`їна, мелодійна, синонімічна, милозвучна, красива… Вона є духовним багатством нашого народу, однією з найбільших цінностей для суспільства та надбанням кожної людини.
День української мови та писемності як державне свято було встановлено Указом президента у 1997 році з метою консолідації українців.   9.11.2020

Анестезіологія та реаніматологія: коли ціна – життя!

Щорічно, 16 жовтня відзначається День анестезіолога або Всесвітній день анестезії. Сьогодні у центрі уваги лікарі-анестезіологи, медсестри та медбрати-анестезісти.
Протягом всієї історії медицини лікарі здійснювали пошук знеболювальних безпечних засобів для полегшення болю пацієнтів під час здійснення операцій. Саме 16 жовтня 1846 року вважається днем народженням анестезії. Тоді вперше Томасом Мортоном та Джоном Уорреном було проведено операцію під наркозом.   16.10.2020

Звичка, яка рятує життя

15 жовтня Організація Об’єднаних націй оголосила Всесвітнім днем миття рук. За даними ВООЗ щодня завдяки миттю рук рятується тисячі життів.
Це глобальна ініціатива, яка привертає увагу суспільства до буденної та простої гігієнічної процедури.   15.10.2020

Зі святом!

  13.10.2020

Степ та воля — козацька доля

14 жовтня – це символічне та знакове свято для нашої держави, адже саме на цей день припадає День захисника України, День Українського козацтва та свято Покрови Пречистої Богородиці.
Напевно, не існує людини в країні, яка б не знала хто такі козаки. Про них складено безліч легенд, написано тисячі підручників, наукових та художніх творів, присвячено багато витворів мистецтва.   13.10.2020

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR