Вітаємо з професійним святом науковців, викладачів та студентів нашого університету!

Вітаємо з професійним святом науковців, викладачів та студентів нашого університету!

Вітаємо з професійним святом науковців, викладачів та студентів нашого університету!

Вересень - той місяць осені, який завжди наповнений своєрідним спокійним настроєм. Для багатьох людей початок осені є улюбленою порою року, коли ще багато сонячних і теплих днів, а листя на деревах вже розфарбоване у різні кольори. А ще вересень дарує нам чудове професійне свято - День фармацевтичного працівника.

Колектив наукової бібліотеки Запорізького державного медичного університету від щирого серця вітає фармацевтів та провізорів із професійним святом!

  У цей наповнений сонячними променями день прийміть від нас найтепліші слова вдячності та найщиріші вітання!

Ваш щоденний внесок у розвиток своєї професії дає кожній хворій людині надію на одужання. Ваш вибір професії – це дуже велика відповідальність. Піклуватися про здоров’я людей – це головна мета фармацевта. Створення нових ефективних та безпечних лікарських засобів, забезпечення високоякісним обслуговуванням і щирим співчуттям до людей - це є основа вашої професії. А ваш фаховий досвід, відданість своїй справі та глибокі знання поєднуються з милосердям.

 

Фармацевтична наука постійно рухається вперед тому і фармацевт також повинен постійно удосконалювати свої навички та знання, вчитися, підвищувати кваліфікацію й особисте бажання йти в ногу з часом. І ми завжди готові Вам  у цьому допомагати.

Історія фармацевтики містить багато цікавих фактів та подій. І в нашій бібліотеці ми також маємо багато корисної літератури про фармацевтичну діяльність.

Для тих хто не знав, невеличка цікава інформація про фармацевтів, винаходами яких ми користуємося щодня.

 

  1. Маргарин. Одним з продуктів який був створений фармацевтом Меж-Мурь’є по завданню французького імператора Наполеона ІІІ в середині XIX століття був «олеомаргарин», який в подальшому стали називати просто «маргарином». Він був зроблений з рідких жирів способом каталітичного затвердіння і став дуже популярним серед людей.

 

  1. Гасова лампа. В 1853 році два дослідника-фармацевта зі Львова Ігнат Лукасевич та Йоган Зег несподівано створили першу у світі лампу на гасу, коли займалися вивченням сирої нафти для створення нових лік. І в тому ж році ці лампи вже освідчували операції, які проводили в сусідньому шпиталі. Актуальними вони залишаються і зараз, ними ще користується третина людства.

 

  1. Молочна мука. Завдяки старанням швейцарського фармацевта Генріха Нестле у XIX столітті з’явилися перші дитячі молочні суміші. Він створив молочну суміш після довгих досліджень на основі пшеничної муки, цукру та коров’ячого молока. Ця суміш мала назву «Молочна мука Генріха Нестле» і допомогла багатьом матусям врятувати своїх недоношених дітей.

 

  1. Кока-кола. Відома всьому світові та дуже популярна «Кока-кола»  була створена фармацевтом із США Джоном Сітом Пембертоном в 1886 році. Два рослинних компонента стали основою даного напою. Це листки коки та горіхи тропічного дерева коли. А в 1898 році іншим американським фармацевтом - Калебом Бредхемом була створена не менш популярна «пепсі». До її складу входили екстракт горіхів коли та пепсин. І цей напій на той час мав назву «Напій Бреда».

 

  1. Бутерброд. Відомий всім нам Микола Коперник деякий час працював в аптеці і за його порадою під час епідемії шлункових захворювань люди стали намащувати на хліб масло. Це допомагало побачити на ньому бруд і зняти верхній шар з бактеріями. Так за легендою і з’явився перший смачний і корисний бутерброд.

 

  1. Сірники. Англійський хімік та аптекар Джон Уокер у 1827 р. виявив, що якщо на кінчик дерев’яної палички нанести суміш із сульфіду сурми, бертолетової солі та гуміарабіку, то під час тертя по наждачному папері вона дуже легко спалахує. Винохід став дуже затребуваним і Джон налагодив виробництво своїх сірників. Сучасні сірники вже не такі токсичні і в них же використовують парафін і без хлорні окисники.

 

  1. Туш для вій. Кожна жінка сучасного світу має цей косметичний засіб в своїй сумочці. Тому що саме він надає нашим очам виразність і привабливість. І це туш для вій, яку на початку 20 століття створив для своєї сестри американський фармацевт  Террі Уіль’ямс. Вона була зроблена з вазеліну та вугільного порошку. Рекламою цього виноходу став кінематограф і з тих самих пір туш є невід’ємним атрибутом кожної жінки.

 

Ось так завдяки своїй допитливості та бажанню допомогти людям фармацевти змогли відкрити багато нових і корисних винаходив для людства.

А ми ще раз бажаємо Вам любі наші фармацевти великих відкриттів, постійного пошуку нових та корисних лікарських засобів, міцного здоров’я та творчого натхнення!

 

20.09.2019

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМФУ.

Мапа сайту