«Основи інформаційної культури» - цикл занять для першокурсників

«Основи інформаційної культури» - цикл занять для першокурсників

«Основи інформаційної культури» - цикл занять для першокурсників

Щороку  на початку осені співробітники інформаційно-бібліографічного відділу спільно з колегами з відділу інформаційних технологій проводять зі студентами першого курсу заняття з "Основ інформаційної культури". За вікном вересень і ми знову зустрічаємо першокурсників в компьютерній залі нашої бібліотеки.

Сьогодні комп'ютерні технології так увійшли в наше життя, що важко знайти школяра або студента, який би не володів комп'ютером. Але для освіченої людини, що живе у сучасному інформаційному світі, цього замало.  

Мета бібліотеки сьогодні - не тільки забезпечити доступ своїх користувачів до існуючих інформаційних ресурсів, але й озброїти студента сукупністю знань та вмінь з пошуку та використанню інформації, сформувати у нього системне уявлення про інформаційну карту світу. Реалізація концепції формування інформаційної культури студентів здійснюється завдяки курсу з "Основ інформаційної культури". Його програма пропонує першокурсникам лекції про історію бібліотеки університету, про її структуру та фонди, правила користування, систему зберігання документів та способи доступу до них. Особлива увага приділяється ознайомленню студентів з електронними базами даних та шляхами доступу до них, формуванню практичних навиків пошуку інформації, необхідної для навчання та наукової роботи.

Заняття проводяться в кожній студентській групі окремо. Вільне володіння комп'ютерною технікою дозволяє замінити трудомісткий пошук інформації в ручному режимі на простий, автоматизований. Але простим він здається тільки на перший погляд. Щоб досягти максимальної релевантності в інформаційному пошуку потрібно знати де шукати, як формулювати пошуковий запит і багато іншого. Саме цьому і намагаються навчити студентів бібліотечні фахівці на заняттях. Під керівництвом бібліографа першокурсники опановують алгоритм роботи з електронним каталогом бібліотеки, інституціональним репозитарієм ЗДМУ, іншими базами даних.

І хоча заняття проводяться тільки в студентських групах першокурсників, будь-який бажаючий з читачів нашої бібліотеки може отримати консультацію з питань роботи з електронним каталогом бібліотеки та репозитарієм ЗДМУ. Ми розповімо Вам, як увійти і працювати з електронними каталогами Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Національної наукової медичної бібліотеки України, інших бібліотек.                                                                                                                                                                         

Від Вас потрібно тільки бажання і можливість прийти до нас в бібліотеку, в інформаційно-бібліографічний відділ. Ми будемо раді Вам допомогти!

Не забувайте легендарний афоризм: "Хто володіє інформацією - той володіє світом"!

 

 

Розклад занять з основ бібліографії (2019-2020 навчальний рік)

Розклад занять з основ бібліографії за факультетами, курсами, групами

 

 

24.09.2019

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR