Медичні музеї світу

Медичні музеї світу

Частина 1. Музей Вроліка

Музей анатомічних зразків в Амстердамі розташований в Академічному медичному центрі. Це одна з найбільших колекцій людських аномалій.
Колекцію започаткував у XVIII столітті голландський вчений – Герардус Вролік, який був професором анатомії та ботаніки в Athenaeum Illustre в Амстердамі (нині - Амстердамський медичний університет). У 1798 році, Вролік очолив пологовий зал Binnengasthuis в Амстердамі і став голландським професором акушерства із власним клінічним відділом.
Його справу продовжив син - Вільям Вролік. І батько, і син залишили рідкісну приватну колекцію різноманітних (патологічних) анатомічних препаратів з акцентом на вроджені вади. Ця колекція стала першим основою для колекції сучасного музею Vrolik АМК Амстердама.
У музеї є експозиції, де представлені людські кістки і черепи як нормальні, так і з аномаліями розвитку. Є виставка ембріонів і скелетів тварин. Але, найбільше враження справляє експозиція мутацій розвитку людини. Тут представлені практично всі відомі медицині випадки аномалій ембріонів: циклопи, русалки, двоголові ембріони, сіамські близнюки. Є окремі частини тіла людини з вродженими мутаціями і набутими в результаті хвороб, а також, людські органи з різними патологіями.
До музею приходять студенти-медики, щоб розглянути експонати з наукової точки зору.

21.04.2020

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR