В мові – наша культура…

В мові – наша культура…

Щороку 24 травня в Україні відзначається День слов’янської писемності та культури. Це свято встановлено у 2004 році указом Президента для вшанування пам’яті Кирила та Мефодія – видатних просвітників, завдяки яким розпочався розвиток писемності східнослов’янських народів. Їхніми головними здобутками є впорядкування слов’янської абетки та удосконалення кирилиці, яка є офіційним алфавітом нашої та багатьох інших країн.
Кирило та Мефодій також є основоположниками слов’янської літературної мови, адже саме вони переклали велику кількість книг зі старогрецької на слов’янську. Завдяки їхнім перекладам слов’янська мова стала третьою в тогочасній Європі (після давньогрецької та латини) якою писалося Євангеліє та Псалтир.
Через появу власного письма відбувається розвиток освіти, культури та суспільства. І сьогодні ми згадуємо тих, хто стояв на чолі важливих змін, які мають велике значення й в нашому сьогоденні.

 


 

 

22.05.2020

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR