Світ - це книга

Світ - це книга

Світ - це книга

Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек.

Бібліотека – це дім, де живе книга. Коли людина читає, то слова спонукають до пильного погляду, руху руки, сліз, посмішки, думки – вони стають життям. І це чудово, що люди не можуть відмовитися від книги.

З нагоди цього свята ми підготували до вашої уваги чудову подорож країнами з цікавими та незвичайними пам’ятниками книгам ти читанню.


В Україні найвідомішими є:
 

«Слово про Ігорів похід», Переяслав-Хмельницький, Київська область

Пам’ятний  знак  на  честь  автора  «Слова  о  полку  Ігоревім» встановлений  18  травня  1993  року.  Скульптор  І. С. Зарічний. Це найвідоміший пам’ятник давньоруської літератури.  В  основу  твору  ліг  невдалий  похід  1185  року  руських князів  на  половців,  який  очолював новгород-сіверський  князь  Ігор Святославович.
 

«Граніт науки»,  Полтавський НТУ, Полтава

На території Національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, у студентському містечку було відкрито пам'ятник Граніт науки у Полтаві. У проектуванні пам'ятного знака взяли участь самі студенти. Для втілення роботи у бронзі на вересневому конкурсі при університеті було відібрано кращу роботу учасників.
 

Композиція NotaBene, Одеса

Біля Морського  Університету і Академії Будівництва та Архітектури встановлено композицію NotaBene  – пам’ятник  всім тим, хто таки подужав граніт науки.
 

Щодо світових пам’яток книгам, то ось тільки незначна частина:
 

«Незважаючи на історію», Великобританія

Незвичайним за своїм задумом є гротескний пам’ятник  в  Лондоні.  Композицію  його складають  величезна  книга  і  дерево,  що росте  з  книги.  Автором  його  є  скульптор Білл Вудроу.
 

Пам’ятник книзі, Польща

Монумент  розташований  в  центральній частині міста, прямо на старовинній ринковій площі.  Його  автор  –  скульптор  Анджей Пітиньскій.  У  відповідь  на  закиди  опонентів про  те,  що  пам’ятник  вийшов  декілька ваговитим,  він  відповів,  що  зробив  це спеціально, щоб нагадати глядачам про те, що «друковане  слово  має  бути  вагомим». Пам’ятник  відкрито  в  2008  році  під  час проведення книжкового ярмарку.
 

Лавки-книги в Стамбулі: літературний   відпочинок, Туреччина

Таких лавок налічується вісімнадцять, на кожній з них можна прочитати цитати з книг, які написані різними турецькими представниками літературного жанру. Такі лавки розміщені по всьому Стамбулу, вони надають можливість знайомитися з кращими турецькими творами не тільки в бібліотеках і книгарнях, але й безпосередньо на міських вулицях.  Кожна з таких незвичайних «книг» відкрита на найцікавішому місці літературного твору, текстами для них виступають цитати вісімнадцяти турецьких письменників і поетів.

 

Пам’ятник на честь Й. Гутенберга, Німеччина

В  рамках  виставки  «Ласкаво  просимо  до Німеччини, країни ідей», присвяченої Чемпіонату  світу  з  футболу  в  2006  році,  в Берліні  на  площі  Бебельплатц  на  бульварі Унтер ден Лінден перед будівлею Університету Гумбольдта був відкритий двадцятиметровий пам’ятник  вагою  35  тонн, що  складається  з  17  книг  німецьких  авторів.  Скульптура встановлена  на  честь  «батька»  сучасного друкарства Йоганна Гутенберга.
 

Пам’ятник книзі, Китай

Пам’ятник являє величезний гранітний том,  на  обкладинці  видно  китайські ієрогліфи  і  цифри,  а  з  них  проступає людське обличчя. Сенс композиції досить  простий:  якщо  немовля з’являється з утроби матері, то людина як особистість формується завдяки книгам.
 

«Від знань не втечеш», Великобританія

У Національній бібліотеці Великобританії є незвичайна скульптура – відкрита книга, прикована ланцюгом до великої кулі. Вона нагадує: від знань, які отримуємо з книг, не втечеш – вони залишаються у нашій пам’яті, роблять нас розумнішими.
 

Бібліотека міста Канзас-Сіті, США

Незвичайний фасад бібліотеки в місті Канзас-Сіті (США). Перед початком будівництва місцевим жителям запропонували назвати книги, які є Канзас-Сіті, а потім величезні моделі книг, які називали найчастіше, були використані для зовнішнього оформлення бібліотеки.Улюбленцями стали твори Лао-цзи, Платона, «Ромео і Джульєтта» Шекспіра, «Володар кілець» Толкієна, «Сто років самотності» Маркеса, а також «Пригоди ГекльберріФінна» Марка Твена, «451 градус за Фаренгейтом» Рея Бредбері та інші.
 

 «Читач», Арменія

На перший погляд це просто стос книг, насправді ж це сходи, верхня частина яких – це крісло, посісти місце в якому може будь-який  відвідувач. Над кріслом встановлена лампа, яка, за задумом автора, символізує Читача – «Світлу голову», схилену над книгою.

 

Посилання на використані джерела:

https://bibliotekafiliua3.jimdofree.com/%D0%BF%D0%B0%D0%BC-%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D1%96/

https://vseosvita.ua/library/pamatniki-knizi-v-riznih-krainah-svitu-prezentacia-254750.html

 

1.10.2020

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR