3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з особливими потребами, метою якого є сприяння організації доступності особам з інвалідністю до всіх галузей суспільства.
Темою цьогорічних заходів є «Відновлення кращого: з урахуванням особливих потреб, доступності та стійкості у світі після COVID-19».
Завдяки усуненню бар’єрів стане набагато легше людям з особливими потребами досягати неймовірних висот у своїй самореалізації. Адже те, що здається нам буденним, для них є викликом, який не всі можуть подолати. Але існують на світі герої, які досягли того, про що ми можемо тільки мріяти.
У цей особливий день ми пропонуємо вам познайомитися з деякими із них.
Франклін Рузвельт (1882-1945)
Інвалідність не завадила реалізуватися і правити величезною країною у важкі часи Світового економічної кризи і Другої світової війни Франкліну Рузвельту, 32-му президенту США. Він став однією з ключових фігур американської історії. Він єдиний президент, який обирався більш ніж на два терміни.
Рузвельт був обраний у президенти вже після захворювання поліомієлітом, який прикував його назавжди до інвалідного крісла.
Стівен Гокінг (1942 - 2018)
Один з найбільш впливових в науковому сенсі і відомих широкій громадськості фізиків-теоретиків нашого часу.
Майже три десятки років учений страждав на невиліковну хворобу - розсіяний склероз.
Це хвороба, при якій рухові нейрони поступово вмирають і людина стає все більш безпорадною...
Головна спеціалізація Стівена Гокінга - космологія і квантова гравітація.
Вчений досліджував термодинамічні процеси, які виникають в чорних дірах.
Його ім'ям названо явище, яке описує "випаровування чорних дір" - "випромінювання Гокінга".
Ленін Морено (1953)
64-річному Леніну Морено, який зараз обіймає посаду президента Еквадору, абсолютно не заважає керувати країною перебування в інвалідному візку. Політику паралізувало ноги внаслідок травми у 1998 році, коли на нього був здійснений збройний напад.
З 2013 року Морено – спеціальний посланець Генсека ООН з питань інвалідності та доступності.
Андреа Бочеллі (1958)
Бочеллі із ранніх років дуже любив співати. Він жив у селі на фермі, тому міг це робити за кожної нагоди, яка випадала. Коли був підлітком, виграв кілька музичних фестивалів, але на певний час покинув музику і вступив на юридичний факультет до університету у Пізі.
Юристом Бочеллі так і не став, бо його запросив до себе на навчання відомий італійський тенор Франко Кореллі. Вдень Андреа вчився, а вночі працював у ресторанах, щоб заробити гроші на проживання.
Незважаючи на сліпоту, він став одним з найбільш сильних голосів сучасної опери та поп-музики.
Оксана Зубковська (1981)
Українські паралімпійці своїми дивовижними досягненнями та рекордами знані у всьому світі. А від легкоатлетки Оксани Зубковської буквально шаленіє увесь спортивний світ.
Наша спортсменка – триразова паралімпійська чемпіонка, рекордсменка світу у стрибках у довжину серед спортсменів з вадами зору.
Посилання на використані джерела:
https://alisa-kyiv.nethouse.ua/page/1277483
https://naiu.org.ua/invalidnist-ne-diagnoz-10-vrazhayuchyh-istorij-uspihu-yaki-vas-zdyvuyut/