Правове поле охорони здоров’я

Правове поле охорони здоров’я

Знання своїх прав, вміння їх реалізовувати та відстоювати – це першочергові завдання, які стоять перед кожним громадянином.

У 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято Загальну декларацію прав людини. Цей документ на міжнародному рівні проголошував невід’ємність прав кожної людини.

10 грудня ми відзначаємо День прав людини, темою якого у 2020 році зосереджена на відновленні рівних можливостей для всіх в умовах пандемії COVID-19 за рахунок забезпечення центральної ролі прав людини.

Цей день - це можливість ще раз заявити про вагомість прав людини у відновленні миру таким, яким ми хочемо його бачити, про необхідність глобальної солідарності, взаємозв'язку та людяності.

Основними принципами прав людини є:

•рівноправ’я;

•невід’ємність прав та свобод;

•гарантії прав та свобод;

•заборона на зловживання правами та обов’язками;

•заборона на незаконне обмеження прав та свобод людини.

Концепція «здоров’я для всіх» - це ключовий принципом роботи ВООЗ, міжнародних та національних інституцій сфери охорони здоров’я різних країн.

Пацієнт повинен мати доступ до якісної та ефективної медичної допомоги, право самостійно вибирати лікаря та заклад охорони здоров’я.

Конституція України гарантує кожному право на охорону здоров’я.

Переліку загальнолюдських прав присвячено цілу главу Конституції України, де також зазначено, що держава гарантує дотримання цих прав, а порушені права людини мають бути поновлені в суді.

До вашої уваги пропонуємо ознайомитися з науковою та навчальної літературою з медичного та фармацевтичного права, періодичними виданнями, у яких розглядаються та обговорюються проєкти з реформування медичної сфери та фармацевтичного законодавства.

9.12.2020

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR