Наукова бібліотека ЗДМУ на допомогу молодим викладачам

Наукова бібліотека ЗДМУ на допомогу молодим викладачам

27 січня 2020 року у ЗДМУ в дистанційному режимі на платформі Teams відбулося чергове заняття у «Школі молодого викладача». Цей освітній проєкт є плацдармом для молодих спеціалістів у питаннях підвищення кваліфікації та отримання досвіду від провідних викладачів нашого університету.
Тематика занять різноманітна, адже організаторами університетського проєкту є кафедри культурології та українознавства, суспільних дисциплін, медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій, а також відділ навчально-методичного забезпечення та підвищення кваліфікації викладачів і бібліотека. Така потужна команда сприяє різнобічному розвиткові слухачів.

Цього разу співробітниками бібліотеки Довженко О. М. та Каліниченко І. А. підготовлено доповідь «Загальні вимоги до оформлення навчальних та навчально-методичних видань» з метою надання допомоги викладачам у підготовці та оформлені навчально-методичних видань відповідно до вимог ДСТУ та Методичних рекомендацій ЦКМ МОЗ України від 17.07.2015 року.
Щоб навчально-методичні видання відповідали поставленим до них вимогам, при оформленні необхідно повною мірою дотримуватись як державних стандартів України, так і чинних стандартів і рекомендацій з бібліотечної та видавничої справи.
З урахуванням того, що сьогодні бібліотеки є інформаційним центром, особливо в науковому просторі, який відіграє важливу роль в процесі інтеграції вищої освіти у світовий освітній простір, актуальність обраної теми не викликає сумнівів. Адже пошук, відбір та опрацювання інформації для молодого вченого чи викладача є досить кропіткою працею, а оформлення списків літератури завжди викликає багато питань при підготовці навчально-методичних видань.
Завдяки розширенню номенклатури бібліотечно-інформаційних послуг, удосконаленню традиційних і впровадженню нових бібліотечних форм і методів роботи на основі новітніх інформаційних технологій та комп'ютеризації інформаційно-бібліотечних процесів користувачам стало значно простіше отримувати відповідь чи допомогу за своїми запитами.
Під час проведення заняття для молодих викладачів всю інформацію було проілюстровано задля кращого розуміння особливостей оформлення бібліографічних описів у списках рекомендованої літератури. Учасники вебінару ознайомилися з алгоритмом користування бібліотечним сайтом, електронним каталогом бібліотеки та репозитарієм університету для навчально-методичної діяльності.

Таким чином, завдяки участі в подібних освітніх проєктах університету, підвищується рівень обізнаності користувачів щодо надаваних послуг бібліотеки в царині інформаційного забезпечення наукової та педагогічної діяльності професорсько-викладацького складу, а надані поради допоможуть авторам і укладачам під час створення навчально-методичних документів, застережуть від багатьох типових помилок.

29.01.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR