«Природи щедрий дар» у науковій бібліотеці ЗДМУ

«Природи щедрий дар» у науковій бібліотеці ЗДМУ

"Ми не можемо харчуватися золотом, і
найменш поживна рослинка для нас і
корисніша, і по-своєму органічніша і
благородніша найдорожчого камінця, який
іменують алмазом, смарагдом,
аметистом і сапфіром."

                          Йоган Готфрід Герде

Рослини відіграють величезну роль у природі та житті людини. Вивчаючи рослини, вчені відкривають важливі закони природи, закони розвитку живих організмів, складні хімічні перетворення речовин, механізми, що регулюють ці перетворення, та багато інших надзвичайно важливих і цікавих явищ. А скільки ще таємниць криється в рослинному світі! Кожна рослина – невичерпане джерело пізнання, вона має свою історію і може багато розповісти допитливому досліднику. А для цього треба знати її. Знати, які рослини ростуть на нашій землі, які з них потребують посиленої допомоги, які відіграють провідну роль в житті людини.

Кожного року у лютому наукова бібліотека ЗДМУ проводить перегляд літератури для студентів та викладачів кафедри фармакогнозії, фармакології і ботаніки. Цей рік теж не став винятком. У читальній залі бібліотеки з 12 лютого по 20 лютого інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки організовано тематичний перегляд літератури «Природи щедрий дар».

Головна мета такого перегляду — у всебічному розкритті фонду, можливості безпосередньо і одночасно познайомити багатьох читачів з великою кількістю видань із різних галузей знань й за досить значний хронологічний період.

За роки існування нашої бібліотеки зібрано багатий універсальний фонд літератури з даного питання, який постійно оновлюється. І в цьому році ми представили більше 300 документів за розділами: «Медична ботаніка», «Географія рослин», «Довідники та енциклопедії лікарських засобів», «Фітотерапія», «Фармакогнозія», «Апітерапія», «Цілюще зело», «Стародруки» та «Праці викладачів кафедри».

Студенти та викладачі з великим інтересом знайомилися з представленою літературою. Це і книги з історії ботаніки та фармакогнозії, довідкова та енциклопедична література про рослини світу та України за різні часи, періодичні видання, рідкісні та раритетні книги ХІХ століття, підручники та посібники науковців кафедри.
Про написання своїх книг докладно і дуже цікаво розповів доцент кафедри фармакогнозії, фармакології та ботаніки Корнієвський Юрій Іванович. Студенти з великим захопленням та увагою слухали розповідь про його науковий досвід, справу, якій він присвятив все своє життя, та як ґрунтуючись на цьому досвіді, зумів написати свої наукові праці.

Також на нашому перегляді всі бажаючі мали змогу не тільки побачити раритетні видання, а і доторкнутися до них. Як розповіла асистент Шевченко Інна Миколаївна вже за звичаєм «Ботанічний атлас» 1899 року став для студентів кафедри оберегом. Начебто той студент, який погладить у ньому малюнки, увесь рік матиме блискучі успіхи. Тепер це повір’я так і передається з курсу на курс.

Але всі ці прикмети працюють тільки тоді, коли ми не тільки торкаємось, а ще і відкриваємо і вивчаємо і робимо для себе нові відкриття з тими джерелами знань, які вже існують в нашій бібліотеці.

Сподіваємося, що читач, у руки якого попадуть представлені на перегляді книжки, знайде в них знання для розширення свого світогляду й утвердження свідомого розуміння вічного союзу з рослинним світом, з Природою, пройметься шаною до неї, бажанням турботи, про матір-Природу, а також допоможуть нашим студентам зорієнтуватись у навколишньому світі рослин, оцінити їхню важливу роль у житті планети і нашому зокрема, навчитися шанувати зелених друзів, дбати про їхнє збереження й примноження, допоможуть зрозуміти тонкі взаємозв’язки між рослинами в природі, які легко порушити, але важко поновити.

Бібліотека висловлює щиру вдячність і подяку колективу кафедри фармакогнозії, фармакології та ботаніки за багаторічну співпрацю та відданість бібліотеці і особливо: завідувачу кафедри, доктору біологічних наук, доценту Сергiю Дмитровичу Тржецинському, доценту Юрiю Iвановичу Корнiєвському, доценту Валентині Iванiвні Мозуль, доценту Володимиру В'ячеславовичу Головкiну, асистенту Iнні Миколаївні Шевченко.

Ірина Каліниченко, бібліограф 1 категорії інформаційно-бібліографічного відділу

16.02.2018

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR