МОЖЛИВІСТЬ ЗНОВУ БАЧИТИ СВІТ

МОЖЛИВІСТЬ ЗНОВУ БАЧИТИ СВІТ

Очі - той орган чуття,

який приносить найбільше задоволення,

дозволяючи осягнути суть природи.

Аристотель

Сприймати цілісність світу людині допомагають п'ять зовнішніх органів почуттів - нюх, дотик, смак, слух та зір. Дотик та смак дають уявлення про те, до чого людина торкається. Межі зовнішнього світу розширюють нюх та слух. За допомогою ж органу зору ми бачимо оточуючі нас предмети, природу, сонце і навіть зірки, відстань до яких обчислюється багатьма тисячами і навіть мільйонами світлових років. А використовуючи спеціальні оптичні прилади людина бачить клітини, мікроби та віруси.

Всі зовнішні органи чуття, навіть взяті разом, не можуть замінити очі. Близько 70% всієї інформації від зовнішнього світу людина отримує через очі. Ось чому втрата зору є великим нещастям. "Оратори вихваляли око, співаки оспівували його, але дійсна оцінка ока покоїться в мовчазній тузі тих, хто мав око і позбувся його» - висловився про зір німецький хірург-офтальмолог Альбрехт фон Грефе.

Значення дослідження очей в загальній медичній практиці, особливо в патології, колосальне з точки зору цілісності та єдності організму людини.

Цій важливій темі присвячений відкритий тематичний перегляд літератури "Можливість знову бачити Світ", організований в читальній залі нашої бібліотеки. На ньому представлені книжкові, періодичні та інші видання з її фонду, надруковані українською, англійською та російською мовами.

Починається експозиція з матеріалів з історії, офіційних документів, загальних питань офтальмології, профілактики. Тематичні розділи багатоаспектно розкривають проблему: етіологія, діагностика, лікування.      У самостійний розділ виділена дитяча офтальмологія. У розділі "Хвороби очей" представлена література про різноманітність офтальмологічної патології. Тут ви можете ознайомитися з навчальними виданнями, монографіями, авторефератами дисертацій.

Спеціально до перегляду підготовлено рекомендаційний список літератури "Бачити світ своїми очима", де зібрано матеріали з різних видань, зокрема експонованих на перегляді. Документи згруповано за алфавітом, згідно тематичних розділів. Ознайомитися зі списком можна у Репозитарії університету за посиланням http://dspace.zsmu.edu.ua/handle/123456789/13135

23.03.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR