Метри медичної науки

Метри медичної науки

Ми розділимо медицину на три частини, якими позначимо три її призначення. Перший обов’язок медицини – збереження здоров’я, другий – лікування хвороб, третій – продовження життя.
Ф. Бекон

 

Протягом багатьох століть представники медичної науки покладали свої долі на служіння людям. Їх досягнення та відкриття врятували безліч життів. Пам’ять про цих діячів зберігається наступними поколіннями…

Українська земля багата на видатних і талановитих лікарів-вчених, які народилися або працювали на сучасних теренах нашої держави. Винаходи та відкриття, зроблені ними в галузі по праву займають своє місце в світовій медицині та використовуються дотепер.

У травні відзначаються ювілеї видатних постатей вітчизняної медицини міжнародного рівня: 140 років від дня народження О. О. Богомольця (1881-1946) - українського вченого-патофізіолога, основоположника української школи патологічної фізіології, ендокринології і геронтології, організатора української науки, засновника перших в Україні науково-дослідних закладів медичного профілю, державного та громадського діяча (https://nlu.org.ua/calendar_dat.php?year=2021&month=5); 135 років від дня народження М. М. Соловйова (1886-1980) – лікаря-епідеміолога, який займався розробкою питань теорії епідеміології, встановленням ролі соціальних чинників у розвиткові епідемій, під його редакцією було видано перший в Україні підручник «Загальна епідеміологія і профілактика заразливих хвороб».

З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальний огляд «Метри медичної науки», присвячений життю, професійній діяльності та вагомим внескам непересічних особистостей, які свого часу здійснили революційні відкриття, досягненнями та рекомендаціями яких користується весь світ і сьогодні.

 

 

24.05.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту