Прапор вільної держави – найдорожча зі святинь

Прапор вільної держави – найдорожча зі святинь

Гляньте, на ньому волошки цвітуть,
Гляньте, жита в ньому золото ллють.
З жита й волошок наш прапор ясний.
З неба і сонця, як день весняний.
О. Олесь

23 серпня вся країна святкує День Державного Прапора України. Синьо-жовтий стяг є одним із офіційних символів суверенітету держави, який було затверджено постановою Верховної Ради від 28 січня 1992 року.

Кольори неба та пшениці мають довгу історію на теренах України – від часів Галицько-Волинського князівства до сьогодення. Згідно із сучасним трактуванням: синій – символізує мир, а жовтий – добробут. Протягом 30 років незалежності нашої держави символіка є важливим атрибутом, завдяки якому визначається власне ідентичність та самобутність українського народу, унікальність культури й традицій. Також відбувається формування національної свідомості, адже гордість, яку ми відчуваємо кожного разу під час звучання гімну та підняття прапора, безумовно, об’єднує всіх нас.

Вітаємо з Днем Державного Прапора України! Бажаємо, щоб синьо-жовтий стяг вселяв гордість та надію в кожного з нас на здобутки в ім’я всієї держави!

 

18.08.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту