Медична наука сьогодні – охорона здоров'я завтра

Медична наука сьогодні – охорона здоров'я завтра

"Медицина – наука, вкрай необхідна для людини в будь-який час, в будь-якому місці і не тільки тоді, коли вона хвора, але і навіть тоді, коли вона здорова."

Моше бен Маймон (Маймонід) (1135-1204), єврейський лікар-полімат.

 

У перший понеділок жовтня світ відзначає День лікаря. Значення людей в білих халатах неоціненне. І сьогодні, в період пандемії COVID-19, вони знову на передовій боротьби за наше життя. І наука їм в цьому допомагає.

"Медична наука сьогодні – охорона здоров'я завтра" - таку назву має відкритий перегляд літератури, який розгорнуто з 14 вересня в читальній залі бібліотеки ЗДМУ.

Медицина - одна з найдавніших наук. Разом з тим, це наука, яка не зупиняється на досягнутому, а шукає все нові та нові можливості не тільки зберегти, але і продовжити людині життя.

Конференції, з'їзди, конгреси, симпозіуми, круглі столи - це арена спілкування представників широких наукових кіл. Обмін досвідом, дискусії, діалоги - все це відображає сьогоднішні напрямки розвитку науки, її прогрес і проблеми.

У наш час медичні кадри, в тому числі наукові, формуються у вищих навчальних закладах. Тут народжуються і нові відкриття, які завтра стануть практикою.

Бібліотеки університетів зберігають у своїх фондах все різноманіття наукових знань, зібране у книгах, збірниках матеріалів наукових форумів, дисертаціях та авторефератах дисертацій і звичайно на сторінках галузевих періодичних видань, які грають важливу роль в процесі наукових комунікацій.

Саме такі видання з фонду бібліотеки ЗДМУ експонуються на відкритому перегляді. Матеріали переважно за останні п'ять років представлені в тематичних розділах:

Розділ "Стежками наукової спадщини" присвячений сторінкам історії розвитку медичної науки. Є в ньому і публікації загального характеру: "Хто такий успішний науковець та як цього досягти", "Наука - практиці (спеціальний нарис)". На окремій поличці розміщені публікації про Нобелівських лауреатів 2015-2019 років в області медицині.

"Університет - колиска наукових кадрів" - тут можна знайти статті про студентське наукове товариство, університетські клініки, правила підготовка докторів філософії (PhD) та інше про науку "в університетах, університети в науці у світовому дослідницькому просторі". Серед запропонованих увазі джерел інформації багато видань нашого університету і наукових праць його науковців. Зокрема, йдеться про матеріали конференцій за участю вчених ЗДМУ та автореферати дисертацій тих, хто захищався в нашому університеті та працює в ньому сьогодні.

Розділ "Конференція-відкритий діалог науки та практики" містить матеріали галузевих наукових форумів, надрукованих  в періодичних виданнях.

Запрошуємо всіх бажаючих до читальної зали бібліотеки (навчальний корпус №1).

 

17.09.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту