Миру можна досягти лише через порозуміння

Миру можна досягти лише через порозуміння

У мирний час обов'язок людства полягає в тому, щоб 
знайти можливість для всіх людей жити на землі разом…
Е. Гемінґвей
21 вересня відзначається Міжнародний день миру, покликаний на укріплення ідеалів миру серед всіх країн та народів, а також є днем відмови від насильства та припинення вогню. Це свято з’явилося завдяки ініціативі Генеральної Асамблеї ООН у 1981 році, в Україні ж було встановлено Указом Президента від 05.02.2002 року.
Щоб долучитися до відзначення Дня миру, за пропозицією ООН, уряди всіх країн мають забезпечити припинення воєнних дій або організувати проведення освітніх та громадських інформаційних акцій, покликаних розкрити проблеми миру.
Щорічно для проведення Міжнародного дня миру обирається тема – у 2021 році – це «Найкраще відновлення задля справедливого та стійкого миру».
Згідно з заявою Генерального секретаря ООН: «у 2021 році, коли ми поступово вилікуємося від пандемії COVID-19, ми маємо натхненно, творчо і колективно думати про те, як підвищити стійкість людства й як перетворити наш світ на більш справедливий, інклюзивний, стійкий і здоровий.
Пандемія супроводжувалася сплеском стигми, дискримінації та ненависті, які забирали більше життів, замість того щоб рятувати їх: вірус атакує всіх, не піклуючись про те, звідки ми та в що ми віримо. Протидіючи цьому ворогові людства, нам потрібно нагадати, що ми не вороги один одному. Щоб оговтатися від руйнівної пандемії, ми повинні примиритися один з одним.
Святкуйте мир, протидіючи актам ненависті в Інтернеті й офлайн, а також поширюйте співчуття, доброту та надію перед обличчям пандемії» (https://www.un.org/en/observances/international-day-peace).
З Міжнародним днем миру! Нехай він стане символом надії та гарантом подолання перешкод, адже від прагнення та об’єднання кожного з нас залежить його досягнення!
І щоб ви не робили, але 21 вересня о 12 годині пропонуємо вам приєднатися до акції Хвилина тиші (Момент спокою), щоб всією планетою пройшла «Хвиля миру». Хоча б на хвилину…
 
21.09.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту