Україна в ЮНЕСКО

Україна в ЮНЕСКО

ЮНЕСКО (Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури) – заснована у 1945 році для створення умов мирного співіснування між народами. Згідно зі статутом, який набув чинності 4 листопада 1946 року, ця організація робить свій внесок щодо підтримки миру, викорінення злиднів та сталий розвиток, а також у міжкультурний діалог за допомогою освіти, науки, культури, комунікації та інформації. У преамбулі зазначено, що «оскільки війни починаються в головах людей, саме там має будуватися захист миру».

Наразі, до складу ЮНЕСКО входять представники 195 країн та 8 асоційованих членів. Стосовно України, то наша держава стала членом цієї організації в 1954 році. Відтоді, представників від України чотири рази обирали до Виконавчої ради ЮНЕСКО, а ініціативи, запропоновані українцями затверджувалися та впроваджувалися неодноразово (https://unesco.mfa.gov.ua/).

Сьогодні в нашій країні діє мережа кафедр ЮНЕСКО, які забезпечують участь в різноманітних освітніх проєктах. Кілька українських міст входять до складу Мережі креативних міст ЮНЕСКО – це Одеса та Львів. Сім об’єктів культурного та природного надбання України включено до Списку всесвітньої спадщини. Серед них:

 

3.11.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту