Немає часу для всесвітньої бездіяльності!

Немає часу для всесвітньої бездіяльності!

Терпимість не означає байдужість чи неохоче прийняття інших. Це спосіб життя, що ґрунтується на взаєморозумінні та повазі до інших, а також на вірі в те, що глобальне розмаїття потрібно приймати, а не боятися його…

Пан Гі Мун

 

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, ініційований Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури у 1995 році, після прийняття Декларації принципів толерантності. Це день поважного ставлення до культури, вірувань і традицій інших людей, а також розуміння ризиків, які пов’язані з нетерпимістю.

Терпимість визначено, як повагу до людей, їх думок і переконань, які можуть відрізнятися від ваших власних. Це також і визнання людського минулого без упереджень чи будь-яких ворожих дій. Тобто терпимість можна використовувати як інструмент у досягненні миру за для гармонійного співіснування людей.

Згідно Декларації принципів толерантності ЮНЕСКО для боротьби з нетерпимістю, уряди держав мають прийняти необхідні закони про права людини щодо заборони та покарання злочинів на ґрунті ненависті та дискримінації щодо меншин. Освіта, в свою чергу, має сприяти відмові від стереотипів і дезінформації, адже широкий світогляд дозволяє з розумінням сприймати культурне, релігійне та етнічне розмаїття.

Вагоме значення має й свобода та плюралізм преси, що є найефективнішим способом боротися з розпалюванням ворожнечі та допомогти суспільству розрізняти факти та вигадки. Але головним залишається індивідуальна відповідальність кожного за своє ставлення до всього, що оточує (https://en.unesco.org/commemorations/toleranceday).

Цього дня кожен із нас має поставити собі питання: чи толерантна я людина? Я стереотипую людей? Чи відкидаю я тих, хто відрізняється від мене? Чи звинувачую я у своїх проблемах «їх»? Пам’ятайте, що терпимість - це повага, прийняття та визнання багатого розмаїття культур нашого світу, наших форм самовираження та способів бути людяним!

 

16.11.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту