ВСІ УКРАЇНОМОВНІ СЛОВНИКИ – В ОДНІЙ КНИЗІ

ВСІ УКРАЇНОМОВНІ СЛОВНИКИ – В ОДНІЙ КНИЗІ

Бібліотека Запорізького державного університету отримала цінний  подарунок – бібліографічний покажчик «Словники української мови : 1596 – 2018» за редакцією Дмитра Пилипчука.

Дмитро Пилипович Пилипчук є українським письменником, поетом, публіцистом, перекладачем, науковим та літераторним редактором, лексикографом, бібліографом. Редагував наукову та навчальну літературу, був науковим редактором кількох енциклопедичних видань, «Енциклопедії українського козацтва» упорядкував близько 30 видань творів Дмитра Павличка. Автор численних статей з проблем розвитку української мови, збірок перекладів зарубіжних класиків тощо.

Потужний фоліант, що має 1070 сторінок, унікальний тим, що є першим бібліографічним покажчиком про паперові публікації словників української мови, укладеним за принципом максимальної повноти. Охоплено видання за період з 1596 до 2018 року включно. Загалом у покажчику 9244 нотатки. Працю автор здійснив титанічну. У першому розділі «Книжкові видання в Україні   : 1627 – 2018» описано 8036 словників, другий розділ під назвою «Книжкові видання в інших країнах світу : 1596 – 2-18» містить відомості про 556 словників. А в третьому розділі «Окремі публікації в періодичних і продовжуваних виданнях та при книжкові словники 1793 – 2018» зафіксовано 652 публікації. Цінним є те, що бібліографічні записи систематизовано за хронологією, а в другому розділі  - ще й за країнами видання.

 Автор зазначає, що Україна є країною щонайменше сімох тисяч словників національної мови. «Це пишний яр, а не сумне провалля!», -  стверджував класик красного письменства  Максим  Рильський. Тож не лінуймось заглядати у словники, вивчаючи рідне слово.

Пропоноване видання має бути в домашніх бібліотеках не лише філологів, літературознавців, які послуговуються словом, але й фахівців усіх галузей знань, бо подає словниково – довідкові видання з усіх фундаментальних і прикладних природничих та гуманітарних наук. Знадобиться й тим, хто працює над дипломною, магістерською чи дисертацією.

Колектив університетської бібліотеки, науковці, викладачі та студентство з пошаною прийняли подароване видання, щиро вдячні автору з побажанням успіхів у його подальших плідних пошуках.

 

16.11.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту