Над  підручником «Побічна дія ліків» працювали науковці ЗДМУ

Над підручником «Побічна дія ліків» працювали науковці ЗДМУ

У бібліотеку Запорізького державного медичного університету щойно надійшло350 примірників  нового  видання, яке згодиться не лише студентам, яким воно адресоване, -  підручник «Побічна дія ліків» (Вінниця, Нова книга, 2021) стане настільною книгою науковців, викладачів, інтернів,  практикуючих лікарів.

Цю потужну працю здійснив авторський колектив на чолі із  завідувачем кафедри фармакології  та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології  ЗДМУ, доктором біологічних  наук, професором І.Ф. Бєленічевим.  Над створенням підручника працювали головним чином науковці ЗДМУ – Н.В.Бухтіярова, І.Б.Самура, С.А.Моргунцова, А.А.Єгоров, В.П.Риженко, О.В.Тихоновський, за участі в авторському колективі  кількох провідних науковців закладів вищої медичної  освіти України.

Актуальність видання важко переоцінити. Адже древнім принципом медичної етики Non nocere! – (не нашкодь!) має послуговуватися кожен лікар та фармацевт, який,беручись зцілювати хворого, пропонує йому лікарські препарати.  У першому розділі підручника якраз і йдеться про основи раціональної фармакотерапії, причини, що сприяють виникненню побічних реакцій  при медичному застосуванні лікарських засобів. Йдеться про те, що, на жаль, абсолютно безпечних їх не було й бути не може. ВООЗ сформулювала  основні вимоги до сучасного лікарського засобу - ефективність, безпека, доступність і прийнятність для пацієнтів. Ефективність і безпека мають вирішальне значення при їх виборі для фармакотерапії при відповідних захворюваннях. При цьому існує правило – передусім призначати препарат з найменшою кількістю побічних реакцій, при відсутності адекватної реакції на лікарський засіб – препарат з вищим ступенем ризику.

У підручнику, відповідно до програми елективного курсу  «Побічна дія ліків», для студентів медичних  факультетів закладів вищої освіти, представлено побічну дію ліків, що застосовуються в сучасній клінічній практиці, приведено міжнародні класифікації ліків, характеристики кожного типу побічних реакцій.

Механізми побічної дії лікарських препаратів та їх профілактика розглядається на основі останніх досягнень фундаментальної фармакології.  Матеріал викладено доступно, книга містить таблиці, алфавітний покажчик та глосарій, що сприяє швидкому пошуку потрібної інформації. Авторський колектив ґрунтовно попрацював над тим, щоб надати здобувачам освіти вичерпну фундаментальну інформацію  щодо механізмів виникнення, проявів та профілактики побічних реакцій лікарських засобів. Це, безперечно, надихне користувачів  послуговуватись таким виданням не лише під час навчання, але й у подальшій практичній роботі.

 

25.11.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту