Подія, яка змінила історію України

Подія, яка змінила історію України

Люди! Ось ви в неділю підете до виборчих дільниць, але не думайте,

що це ваші кроки. Це вже хода історії!

Л. Костенко

1 грудня наша країна святкує 30-ту річницю проведення Всеукраїнського референдуму, за результатами голосування народ України підтвердив Акт проголошення незалежності, який було схвалено Верховною Радою 24 серпня 1991 року.

Напередодні референдуму, в суспільстві та засобах масової інформації точилися різні дискусії, але для більшості населення можливість стати громадянином самостійної держави була важливішою та бажаною. У спеціально підготовленому зверненні-заклику ВР «Шановні співвітчизники» зазначалося: «Співвітчизники! Будьмо єдині в прагненнях наших, в розбудові незалежної державності України! Наша земля пережила багато кривд і страждань, неволі, лихо засівало її – тож 1 грудня сама історія дає нам шанс, можливо останній, стати справжніми громадянами, творцями своєї держави, будівниками «власної хати», де панують «своя правда, і сила, і воля».
(Енциклопедія історії України).

І ось, 1 грудня 1991 року під час Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності нашої держави, серед 31 891 742 людей - 90,32% підтримали ідею самостійної України. Саме з тої миті почалася новітня історія українського народу та нові виклики для його самоідентифікації та розвитку. Завдяки підтримці переважної більшості під час голосування, Акт проголошення незалежності України Верховної Ради набув юридичної сили, в результаті чого на політичній мапі світу з’явилася нова держава – Україна.

 

1.12.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту