А. Нобель та його премія

А. Нобель та його премія

Будь-який винахід і відкриття залишає у свідомості людей незабутній слід, а це дозволяє сподіватися, що в поколіннях, які прийдуть нам на зміну, буде більше тих, хто здатний змінити культуру, зробити її кращою та досконалішою

А. Нобель

10 грудня 1901 р. вперше відбулася церемонія вручення Нобелівської премії, яку було засновано відомим шведським винахідником і бізнесменом Альфредом Нобелем. У заповіті, складеному ним у 1895 р., Нобель наказував виділити більшу частину своїх статків у фонд для присудження п'яти щорічних премій «тим, хто протягом попереднього року принесе найбільше благо людству». Також зазначалося, у яких галузях слід присуджувати призи та які критерії повинні застосовувати відповідні комітети при виборі лауреатів (https://www.nobelprize.org/). Протягом 120 років своєї історії, премію отримали 947 особи та 28 організацій. Сьогодні ця нагорода вважається найпрестижнішою у світі, яку призначають за інтелектуальні здобутки.

Спеціально з нагоди відзначення 120-річчя від дня проведення першої церемонії вручення Нобелівської премії співробітники бібліотеки підготували презентацію «А. Нобель та його премія», де можна дізнатися цікаві факти з історії створення, імена визначних лауреатів і багато іншого.

 

10.12.2021

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту