Впровадження УДК в бібліотеки закладів вищої освіти Запорізької області

Впровадження УДК в бібліотеки закладів вищої освіти Запорізької області

20 червня на базі бібліотеки Бердянського державного педагогічного університету, відбувся круглий стіл за темою «Впровадження УДК у бібліотеки закладів вищої освіти Запорізької області». У ньому взяли участь понад 20 директорів і завідувачів відділами та секторами бібліотек закладів вищої освіти Запорізької області. Наша бібліотека не залишилася осторонь від цієї зустрічі направивши своїх представників : Харитонову О. А. та Каминіну І. В.
З виходом у світ постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» - в роботі бібліотек України відбулася маленька революція. До цього часу в нашій країні для систематизації видавничої продукції діяли паралельно дві класифікації: Універсальна десяткова класифікація (УДК) - міжнародна система, якою користуються понад 130 країн світу та Бібліотечно-бібліографічна класифікація (ББК) - національна радянська розробка 60-х років ХХ століття.
І сьогодні перед бібліотеками постало завдання перевести частину своїх книжкових фондів, закласифікованих за системою ББК на УДК. Ця тема і стала предметом обговорення у Бердянську.
Бесіда вийшла жвавою та відвертою. Її учасники розповідали про труднощі з якими вони стикаються при впровадженні УДК і щедро ділилися накопиченим досвідом їх подолання.
Про впровадження УДК в свою роботу розповіли представники Запорізьких вищих навчальних закладів, Мелітопольського та Бердянського державних педагогічних університетів, Таврійського державного агротехнологічного університету.
Круглий стіл виявився дуже корисним і своєчасним.
Але бібліотечні працівники - це не тільки професіонали своєї справи, це і працівники культури. Тому привітні господарі склали для гостей ще й культурну програму. Багато цікавого учасники круглого столу дізналися про історію Бердянського державного педагогічного університету та його бібліотеки. Всіх гостинно зустрів затишний університетський майданчик.
Бути на море і не пройти вздовж берега та не торкнутися легкої набіглої хвилі?... Курортна набережна. Ось вони бронзові бичок-годувальник та трудівник-сантехнік на бердянській бруківці... І ще багато-багато приємних вражень повезли з собою додому представники бібліотек закладів освіти нашої області.
А в Запоріжжі фахівців нашої бібліотеки чекало університетське зелене містечко з його тінистою алеєю старих каштанів, стрункими ялинками та соснами і п'янким ароматом троянд.
 

25.06.2018

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR