Зі святом!

Зі святом!

14 жовтня в Україні видалося багатим на визначні дати – це свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників України. А для запоріжців це ще одне свято – День визволення міста від німецько-фашистських загарбників.
Сьогодні ми не тільки відчуваємо перехід від тепла до осінніх холодів, але й вшановуємо наших козаків, як пращурів, так і нащадків.
Історія, взагалі, цікава річ, адже багато з того, що ми приймаємо за досягнення сучасності, свій початок бере саме в далекому минулому. Так і День захисника України з’явився не на порожньому місці – цього дня проходила козацька Генеральна січова рада, де вирішувалися важливі питання біля храму на честь Покрови. Саме після цього свята козаки вирушали до власних хуторів на зимівлю.
У наших пращурів на Покрову існувало багато прикмет, повір’їв та приказок: "Хто лежав до Покрови, той продасть усі корови", "Прийшов Покров - не нагрієш хату без дров", "Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду - льодом, а дівчат - шлюбним вінцем". Але й дотепер ми пов’язуємо це свято в першу чергу з козаками, тому не дивно, що коли у 1999 році вийшов Указ «Про День українського козацтва», то датою святкування обрали саме 14 жовтня, адже саме Пресвяту Діву козаки вважали своєю заступницею, а її Покров – найкращим захистом.
Згодом, через сумні події в нашій державі виникла необхідність у святі суто українському, яке вшановувало б сучасних борців за волю та свободу України. Результатом став указ Президента П.О. Порошенка від 2014 року, який встановив 14 жовтня – Днем захисника України.
Сьогодні ми приєднуємося до всіх привітань на честь наших військовослужбовців та бажаємо вам надійного тилу, міцного здоров’я, миру та злагоди на нашій землі!

12.10.2018

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR