До Дня української писемності та мови

До Дня української писемності та мови

Щорічно 9 листопада наша держава святкує День української писемності та мови. З прийняттям у 1997 році Указу Президента України це свято відзначає важливість ролі української мови в процесі консолідації нашого суспільства. Воно спрямоване не тільки на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію, але й демонстрацію її багатства та краси.

Цього ж дня ми вшановуємо пам'ять святого Преподобного Нестора-Літописця – основоположника письмової української мови.

Наукова бібліотека Запорізького державного медичного університету з цієї нагоди організувала книжкову виставку «Коштовний скарб народу».

Експозицію тематично розділено на три розділи, видання в яких розкривають роль української мови в консолідації українського суспільства, знайомлять з науковими працями щодо походження і розвитку української мови, допомагають читачам дотримуватись культури української мови та занурюють нас у дивовижний світ художньої літератури.

Розділ «І народу без мови нема…» презентує документи з актуальних питань розвитку та функціонування української мови як державної.

Наукові праці відомих істориків та мовознавців висвітлюють різні погляди на походження сучасної української мови як продукту тривалого історичного розвитку народу. Статті та публікації з періодичних видань характеризують мовну ситуацію в Україні.

Цікавим додатком тут виступає невичерпне джерело наснаги, приклад живої народної мови у всі часи в Україні – усна народна творчість. Найкращі приклади побутової та філософської мудрості ми плекаємо з народних дум, пісень, приказок та прислів’я. А для сміливих ми запропонували перевірити себе та спробувати швидко зачитати скоромовки-спотиканки.

Для кожного з нас є важливим вміти правильно висловити свої почуття, позицію та думки, тому знання мови – це необхідність. Тут помічником виступає другий розділ виставки, який має назву «Вивчаємо українську мову».

До вашої уваги представлені різноманітні навчальні посібники, словники та підручники. В запропонованих виданнях розглядаються питання фонетики, правопису та стилістики сучасної української літературної мови згідно з останніми змінами українського правопису.

Серед книжкового надбання кожної цивілізованої нації словники посідають особливе місце, вони є свідченням духовного потенціалу народу, рівня розвитку його науки та культури.

Приємно усвідомлювати, що в створенні національного підручника «Українська мова за професійним спрямуванням» за редакцією професора С.М. Луцак взяли участь і викладачі нашого університету, зокрема завідувач кафедри культурології та українознавства, доктор філологічних наук, професор Ольга Турган; доцент, канд. філол. наук Оксана Сидоренко. Це зайвий раз засвідчує їхній високий професійний рівень.

Ці всі видання розраховані на тих, хто прагне поглибити знання з теорії української мови, удосконалити свою грамотність, опанувати ділове мовлення тощо.

Найбільшим же за обсягом є розділ «Корифеї українського слова», де на вас чекатиме зустріч з найкращими творами І. Котляревського, Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка та інших класиків української літератури.

Але час не стоїть на місці і ось вже плеяда сучасних авторів дарує нам нові емоції та задоволення. Серед них: Микола Джміль, Ірен Роздобудько, Андрій Кокотюха, Леонід Капелюшний та інші.

Тож насолоджуймося рідною мовою, адже така мелодика та краса варті цього!

На виставці представлені документи з фондів НБ ЗДМУ. Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

Виставка експонується у приміщенні читальної зали бібліотеки (кім. 106) з 5 по 12 листопада.

5.11.2018

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR