Єдність та гідність – це СИЛА!

Єдність та гідність – це СИЛА!

«Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України — Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина; Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна.
Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України». Так було записано в Акті Злуки, який було підписано 22 січня 1919 року.
Сто років вже минуло від тієї визначної дати. То був день завершення об’єднання України в єдину державу.
Акт злуки став маніфестом для світу про неподільність українського народу. Не дивлячись на те, що соборна Україна зразку 1919 року проіснувала зовсім недовго, підписання цього документу і досі має важливе історичне значення.
Не дарма у 1990 році вперше з’явилася традиція серед українців створювати живий ланцюг між Києвом та Львовом, яка знову й знову відтворюється у багатьох містах нашої країни.
І тільки з 1999 року це свято стає офіційним, згідно підписаного наказу Л. Д. Кучми.
Сьогодні як ніколи нам потрібне відчуття єдності та приналежності до народу України. Тому вітаємо всіх зі 100-річчям від дня підписання Акту злуки. З Днем Соборності, вас!
З нагоди цього свята в науковій бібліотеці експонується книжкова виставка до Дня соборності України - «Єдність та гідність – це СИЛА!». На ній представлено наукові роботи, джерела з історії України, які надають можливість детально ознайомитись з фактами та подіями, що передували виникненню цього свята.
Відвідати виставку можна щодня в читальному залі (кім. 106) наукової бібліотеки.
 

22.01.2019

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR