Шукайте лікаря в природі

Шукайте лікаря в природі

ПРИРОДА – ЦЕ КНИГА, ЯКУ НЕОБХІДНО ПРОЧИТАТИ І ПРАВИЛЬНО ЗРОЗУМІТИ...
М.Налбандян


     Людина і природа завжди пов'язані між собою. Ми у великій мірі залежимо від навколишнього нас світу. Взаємодія людини з природою може бути гармонійною тільки тоді, коли ми з повагою і дбайливо ставимося до її дарів.
     В останнє десятиріччя природні методи лікування інтенсивно розвиваються як в світі так і в Україні. Цей напрям у медицині має давню історію та дедалі більше привертає увагу і викладачів кафедри фармакогнозії, фармакології та ботаніки нашого університету. Адже навчання студента ЗДМУ має бути комплексним для того, щоб підготувати його, як майбутнього фахівця у сфері фітотерапії та фармакогнозії. Бібліотека також приймає активну участь у цьому процесі.
     Сучасний зарубіжний та вітчизняний досвід свідчить, що фітотерапія на сьогодні є одним із перспективних напрямів у медицині. Використання досвіду, накопиченого народною медициною України впродовж багатьох століть, його наукове переосмислення, поглиблена увага медиків-науковців до вирішення сучасних проблем є запорукою подальшого розвитку фітотерапії в Україні.
     Тому з 4 по 15 лютого 2019 року у читальній залі наукової бібліотеки університету інформаційно-бібліографічним відділом для студентів та викладачів був проведений традиційний щорічний тематичний перегляд літератури «Шукайте лікаря в природі». Перегляд організовано за наступними розділами: «Енциклопедії та довідники лікарських рослин», «Фітотерапія», «Фармакогнозія», «Апітерапія», «Ароматерапія», «Лікарські рослини і наше здоров’я», «Таємниці цілющих трав», «Стародавні та рідкісні видання» та «Праці викладачів кафедри».
     Студенти ознайомилися з енциклопедіями, довідниками, підручниками, виданнями викладачів кафедри, авторефератами дисертацій. Окремо було висвітлено питання пошуку інформації за вузькогалузевими темами в електронному каталозі, що включає статті з наукових збірників та періодичних видань.
Бібліографи презентували присутнім виставку нових періодичних видань стосовно цієї тематики: журнали «Фармацевтичний часопис», «Фармацевт-практик», «Український ботанічний журнал», «Новости медицини и фармации», «Фітотерапія часопис» та ін.
     Перегляд був прикрашений афоризмами та висловами видатних людей про природу та здоров’я.
Також студенти отримали чудову нагоду доторкнутися й потримати в руках стародавні та рідкісні видання з фонду нашої бібліотеки. За традицією, для успішного складання іспитів студенти мали доторкнутися до Ботанічного атласу 1899 року. Іноземні студенти теж із захопленням підтримали давню традицію.
Особливо вразила студентів історія написання дипломної роботи старшого викладача кафедри Інни Миколаївни Шевченко.
     Від доцента кафедри Корнієвського Юрія Івановича студенти дізналися багато цікавих фактів про природу Хортиці, прослухали інформацію про рослини, характерні для даної місцевості, їх цілющі властивості, про легенди та таємниці цього острова.
     Неочікувано цікавою виявилася розповідь про новітні технології нашого університету, які дають можливість дізнатися про склад тієї чи іншої рослини лише за хвилину.
     По завершенню перегляду кожний викладач зі своєю групою зазначав, що докладне вивчення рослин і впровадження в повсякденну практику нових фітопрепаратів дозволить не лише ефективніше лікувати, але й проводити профілактику різних хвороб та застосовувати ліки рослинного походження для реабілітації пацієнтів.
 

15.02.2019

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту
Created by DIAMIR