Мова – скарбниця народної мудрості

Мова – скарбниця народної мудрості

до Міжнародного дня рідної мови

21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови, ідею якого було схвалено на Генеральній конференції ЮНЕСКО ще у 1999 році. Головною метою заснування цього дня є збереження відмінностей у культурах та мовах для сприяння терпимості та повазі до інших.

Згідно з даними ЮНЕСКО, лінгвістична різноманітність знаходиться під загрозою, адже близько 40 відсотків населення планети не мають доступу до освіти рідною мовою. Разом з тим спостерігається прогрес у галузі багатомовної освіти, яку розвивають з початкової школи, де намагаються донести важливість рідної мови. Адже завдяки мові передаються та зберігаються з покоління в покоління традиційні знання та культура. «Мови — це найпотужніші інструменти збереження та розвитку нашої матеріальної та нематеріальної спадщини. Усі кроки щодо сприяння поширенню рідних мов будуть служити не тільки для заохочення мовної різноманітності та багатомовної освіти, але й для розвитку більш повного розуміння мовних та культурних традицій у всьому світі та для натхнення на солідарність, засновану на розумінні, терпимості та діалозі» (https://en.unesco.org/commemorations/motherlanguageday).

Щорічно для відзначення Міжнародного дня рідної мови обирається тема. У 2022 р. – це «Використання технологій для багатомовного навчання: виклики та можливості». Технології, у зв'язку із закриттям навчальних закладів через COVID-19, надають змогу вирішувати посталі перед освітянами проблеми, а також забезпечують рівні можливості в навчанні за принципами інклюзивності.

Для нашого університету це також важливе свято, адже щодня на території студмістечка лунають різні мови представників інших країн, культур та традицій, яких об’єднує жага до знань та насичені студентські роки!

З Днем рідної мови!

 

21.02.2022

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту