Сила пам’яті: поговоримо про Голодомор

Сила пам’яті: поговоримо про Голодомор

«Я на власному досвіді не раз переконувався, з якими труднощами правда про Голодомор пробивала собі дорогу крізь товщу часу, лукавого замовчування і підступних міфів, щоб відтепер назавжди залишитися пам’ятником по загублених і нагадуванням, пересторогою для живих»

Борис Хандрос

Кожна четверта субота листопада для українців є трагічною датою, адже в цей в день ми вшановуємо пам’ять про тих, хто загинув внаслідок жахливих подій – голодоморів, якими катували наших пращурів протягом першої половини XX століття: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роки.

Цього року День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада. За оприлюдненою інформацією Українського інституту національної пам’яті, інформаційна кампанія з нагоди вшанування пам’яті загиблих від голодоморів, проводитиметься під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

«Пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв. Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду. Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо» (https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/26-lystopada-ukrayina-i-svit-vshanuyut-pamyat-zhertv-golodomoru-genocydu-rozpochynayemo-informaciynu-kampaniyu-pamyatayemo-yednayemosya-peremozhemo).

Доброю традицією стало проведення акції «Свічка у вікні». З урахуванням великої кількості українців, вимушених залишити рідні домівки через широкомасштабне вторгнення Росії на територію України, лейтмотивом цієї акції стане фраза «Де б ти не був - вшануй». Тож 26 листопада о 16.00 долучайтеся до загальнонаціональної хвилини мовчання та запаліть свічку у вікні як символ скорботи за загиблими та віри в перемогу.

Якою б важкою та страшною не була тема голодомору, проте, нам треба її проговорювати, рефлексувати та не забувати. Спеціально до Дня пам’яті жертв голодоморів, співробітники бібліотеки підготували презентацію «Свічка плакала в скорботі». Тут зібрано та висвітлено матеріали, які засвідчують страшні наслідки голодоморів для найуразливішої категорії людства – дітей. Багато з них загинули, інші залишилися травмованими фізично та психологічно на все життя. Згадайте, як ставилися до хліба та їжі загалом ваші бабусі та дідусі…

Для більш детального ознайомлення з темою голодоморів пропонуємо звернутися до інформаційних матеріалів, оприлюднених Українським інститутом національної пам’яті (https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-vshanuvannya-pamyati-zhertv-golodomoru-genocydu-ukrayinskogo-narodu-2022).

 

25.11.2022

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту