Голос душі українського народу

Голос душі українського народу

Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен розвиватись

О. Гончар

 

Традиційно, початок березня у нас асоціюється з одним із головних символів України – поетом, письменником, художником, громадським діячем – Тарасом Григоровичем Шевченко.

Щороку, 9 березня, у день народження Кобзаря, проводяться культурні заходи, які покликані віддати шану Шевченкові. Сучасники та нащадки гідно оцінили його творчий спадок у культурі та мистецтві нашої країни. Тарас Григорович є не тільки одним з основоположників нової української мови та літератури; завдяки своїм творам на історичну тематику він став тим запалом патріотичного відродження, який і досі дає силу та наснагу для боротьби та нескорення. Разом з тим, людяність, простота, природність і безкорисливість читається поміж рядків та спонукає до роздумів про циклічність історії та особливості людської душі…

Творчість Шевченка є поза часом, його поеми та вірші не втратили своєї актуальності. Запрошуємо вас поринути у світ Кобзаря завдяки книжкам із фондів нашої бібліотеки. Пропонуємо до перегляду кілька видань, які нещодавно були подаровані нам.

Також нагадуємо про презентацію, присвячену Тарасу Григоровичу – «Читаємо Шевченка наново», яка висвітлює цікаві моменти з творчого доробку автора.

 

Шевченко як поет — це був сам народ, що продовжував свою поетичну творчість. Шевченкова пісня була сама по собі народною піснею, яку міг заспівати тепер увесь народ, яка повинна була вилитись з народної душі відповідно до стану сучасної народної історії

 М. Костомаров

 

Шевченко Т. Г. Вірші. Поеми. – Харків: Аргумент Принт, 2012. – 368 с.

Твори Шевченка, не зважаючи на дату їхнього створення, звучать як ніколи актуально в період становлення України. Відкинувши історичні нашарування, в них можна знайти політичну програму для розвитку нашої держави. Не дарма, один з найвідоміших віршів поета має в назві слова: «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм…». Історичний контекст поетичних творів Шевченка є цінним матеріалом для виховання національної самосвідомості українства, перлиною для підростаючого покоління, народженого в умовах політичної свободи. Значення появи поета такої величини поціновано як співвітчизниками, так і іноземцями. Показовою у цьому плані є фраза Ліндона Джонсона, президента США: «Шевченко цілком заслуговує на почесті, якими оточується. Він був більше, ніж українець – він був державним мужем і громадянином світу. Він був більше, ніж поет – він був хоробрим войовником за права і волю людей».

До книги увійшли вірші та поеми Т. Г. Шевченка різних періодів творчості.

Шевченко Т. Г. Кобзар: збірка творів. – Харків: ВД «Школа», 2022. – 352 с.

До збірки увійшли вірші, поеми, балади, створені великим українським поетом Т. Г. Шевченком у період з 1837 до 1861 року.

Для широкого кола читачів. Особливістю видання є друк тестів зі збереженням мовних особливостей, притаманних мові Шевченка та його доби.

 

 

 

Шевченко Т. Г. Гайдамаки. – Харків: Фоліо, 2013. – 141 с.

Основу цієї книжки складають вірші великого українського поета Т. Г. Шевченка (1814 - 1861) та його поема «Гайдамаки».

Гайдамаки – історико-героїчна поема та перший український історичний роман у віршах, у якому автор оспівав повсталий народ, його непереможну волю в боротьбі проти соціального та національного гніту, звеличив його мужність і душевну красу.

Представлені твори дають досить повне уявлення про творчість поета в цілому та виразно окреслюють його могутню особистість, ситу та багатогранність таланту, що вражав сучасників і з роками не померкнув.

 

Шевченко Т. Г. Катерина. – Харків: Фоліо, 2013. – 157 с.

Це видання дає читачеві можливість познайомитися з творчим надбанням духовного батька української нації, геніального українського поета і талановитого художника, великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка (1814 - 1861).

Твори Шевченка дають змогу наблизитися до епохи, в яку жив Кобзар, і виразно окреслюють його особистість, що вражала сучасників силою та багатогранністю таланту.

До книги увійшли поетичні твори письменника, серед яких поема «Катерина». Це соціально-побутова поема про страждання простої жінки, яку спокусив і покинув багатий пан.

 

 

 

9.03.2023

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМУ.

Мапа сайту