«Лікарі про медицину та не тільки…»

«Лікарі про медицину та не тільки…»

Крісті Вотсон

Ми не можемо всі робити великі справи. Але ми можемо робити маленькі справи з великою любов'ю…

Мати Тереза

Продовжуємо знайомити наших читачів із низкою літературних дайджестів, присвячених книжкам медичних діячів, які ми об’єднали в серію «Лікарі про медицину і не тільки».

Цього разу, у Міжнародний день медичної сестри, який щорічно відзначається 12 травня, хочемо звернути вашу увагу на авторку Крісті Вотсон. Вона працювала медичною сестрою протягом двадцяти років та є професоркою гуманітарних наук в галузі медицини та охорони здоров’я UEA. Її книга «Мовою добра. Історії догляду і прощення» - це правдиві історії пацієнтів, з якими вона працювала в британських лікарнях.

«Я не можу придумати більш різноманітної, корисної та складної кар'єри, якою можна пишатися, роботи, яка так сильно змінює життя багатьох людей. Сестринська справа іноді є соціальною роботою, дослідженнями, навчанням та навіть роботою в поліції. Вони детективи, які збирають докази, щоб розгадати загадку життя пацієнта, розуміючи, що його хвороба — лише один маленький шматочок. Баланс розуму та серця, критичного мислення та творчого співчуття» (https://metro.co.uk/2019/05/12/nurses-important-job-world-need-support-9493480/)

За даними ВООЗ понад половина всіх медичних працівників у світі – це медсестри й акушерки. Без них неможливо уявити медичний догляд, лікування, реабілітацію хворих, а також профілактику захворювань (https://www.who.int/news/item/07-04-2020-who-and-partners-call-for-urgent-investment-in-nurses).

Книга Крісті Вотсон «Мовою добра. Історії догляду і прощення» - це ніби місток між пацієнтами та медичним персоналом, який допоможе порозумітися, поважати та довіряти одне одному. Не дарма вона стала бестселером номер один Sunday Times і Книгою року за версією Evening Standard, Guardian, New Statesman, The Sunday Times і The Times, а також була перекладена 23 мовами.

«Я завжди любила читати медичні мемуари блискучих письменників-лікарів, але не змогла знайти жодної книги письменників-медсестер у Великій Британії. Мені, як романісту, не спадало на думку писати науково-популярну літературу чи мемуари, доки я не знайшла нішу на ринку, прогалину у своєму читанні. Як сказав Тоні Моррісон, «якщо є книга, яку ви хочете прочитати, але вона ще не написана, то ви маєте її написати» (https://www.curtisbrowncreative.co.uk/blog/christie-watson-author-interview).

Тож, дозвольте представити вам яскраві мемуари, де авторка супроводжує читача крізь свій життєвий та професійний досвід медичної сестри. Тут ви дізнаєтеся багато цікавих та неочікуваних моментів, пов'язаних з історією медицини та організацією роботи, її особливостями у різних відділеннях лікарні. Людські трагедії, співчуття та, попри все, гумор – ось палітра емоцій, яку відчуваєш під час читання цієї книги. Вона написана простою мовою та, окрім спогадів, ставить перед читачем важливі філософські питання про сенс життя, піклування, добро… Адже, іноді, просто потримати пацієнта за руку та послухати його – це найкращий спосіб лікування.

«Пройдіться зі мною медичним закладом: від народження до смерті, від відділення інтенсивної терапії для новонароджених до терапевтичного відділення; пробіжіться коридором, щоб відповісти на виклик, повз аптеку, кухню для персоналу до відділення невідкладної допомоги. Ми розглянемо лікарню зсередини а також численні аспекти сестринської справи. Як я уявляла собі сестринську справу, коли почала працювати медсестрою: хімія, біологія, фізика, фармакологія та анатомія. Тепер я знаю, що це філософія, психологія, мистецтво, етика і політика», – підсумовує Крісті Вотсон.

Книга чекає на свого читача. Ласкаво просимо до нашої бібліотеки!

Вотсон К. Мовою добра. Історії догляду і прощення. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 318 с.

 

 

11.05.2023

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМФУ.

Мапа сайту